Автор: Болтівець Сергій Іванович
Завідувач відділу розвитку молодіжної політики ДУ «Державний інститут сімейної та молодіжної політики»; український вчений у галузі психології, доктор психологічних наук (2005), кандидат педагогічних наук (1991), професор (2008)
Публікації автора на сайті:

Правова культура молоді належить до сфери свободи вікового становлення і розвитку людини, що дає змогу юному поколінню кожної епохи реалізувати свої здібності, інтереси, потреби. Разом з цим формування правової культури передбачає створення і втілення найкращих взірців правових норм, здійснення яких можливе шляхом виховання дисципліни і відповідальності молодого покоління, без яких свобода особистісної самореалізації юної людини в суспільстві неможлива.

Щорічна доповідь Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні за підсумками 2017 року підготовлена відповідно до Декларації «Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні» від 15 грудня 1992 року № 2859-ХІІ. У ній висвітлена участь молоді в процесах реформування держави.

Методологічне дослідження цієї проблематики є актуальним з огляду на те, що формування системи інституційної підтримки діяльності громадських об’єднань у здійсненні молодіжних та соціальних проектів відбувається під впливом багатьох чинників внутрішнього та зовнішнього походження, серед яких місце та роль громадських об’єднань у взаємодії з державними інституціями все ще залишаються невизначеними.

В статті обґрунтовано актуальність апаратурно-психологічної об’єктивації основних індикаторів психічного здоров’я, що визначаються методологемами індивідуальності, активності і саморегуляції, які мають особливе значення для гармонійного розвитку дітей і молоді. Розкрито загальну тенденцію розвитку психологічного знання, спрямовану на встановлення точних і надійних показників психічного здоров’я людини. Наведено сучасні методологічні підходи до розуміння сутності категорії психічного здоров’я.

В інформаційних матеріалах дослідження «Інституційна підтримка діяльності громадських об’єднань у здійсненні молодіжних та соціальних проектів» проаналізовано документи країн ЄС, що визначають політику співробітництва державного та недержавного секторів, які характерні для певного етапу розвитку взаємин між державою та громадськими організаціями (ГО).

В статті досліджується особливий для України період 2014–2017 років, який зумовив актуалізацію інституційного розвитку дитячих і молодіжних об’єднань військово-спортивної спрямованості, до яких належить Всеукраїнська громадська організація „Українська федерація хортингу“, яка розвиває національний вид спорту України – хортинг.