Напишіть намThis site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.

Формування обґрунтованої молодіжної політики в умовах децентралізації на місцевому рівні на прикладі смт. Немішаєве (2017)

Формування обґрунтованої молодіжної політики в умовах децентралізації на місцевому рівні на прикладі смт. Немішаєве (2017)

ДУ «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» спільно з Нємішаєвською селищною радою у 2017 році реалізовано соціальний проєкт «Формування обґрунтованої молодіжної політики в умовах децентралізації на місцевому рівні на прикладі смт Немішаєве».

Мета проєкту: визначити місцеві потреби і запити молоді з подальшим обґрунтуванням завдань та напрямів молодіжної роботи на рівні селища за участі молоді.

Завдання проєкту:

  • проаналізувати проблеми молоді і соціальну інфраструктуру із визначенням проблемних місць селища Немішаєве;
  • розробити можливі шляхи вирішення проблем молоді на рівні селища;
  • розробити і впровадити механізми залучення молоді до процесу розв’язання власних проблем та активної участі у громадському житті селища.

Однією із умов успішної реалізації проекту стала зацікавленість і підтримка представників органів місцевої влади та місцевого самоврядування, а саме зацікавленість у результатах і участь селищного голови у всіх заходах проєкту.

Проєкт реалізовано за участі молоді селища, яка була забезпечена тим, що:

  • було сформовано команду молодих спеціалістів, які працюють у селищі з дітьми та молоддю, які забезпечили організацію молодіжної роботи;
  • створено молодіжну соціологічну службу для проведення соціологічних опитувань за принципом «рівний–рівному»;
  • молодь селища брала активну участь у підготовці і проведенні заходів проєкту;
  • проведено презентацію результатів проєкту молоддю для молоді.

Ще однією складовою успішності й ефективності цього проекту став науково-методичний супровід реалізації проекту, що було реалізовано Інститутом.

З метою визначення проблем молоді селища та оцінки соціальної і молодіжної інфраструктури було проведено соціальне картування території та опитування населення (молоді) селища.

Соціальне картування селища Немішаєве було проведено молодими людьми, учасниками молодіжної соціологічної служби, за підтримки представника селищної ради та співробітників Інституту. Результатом стала карта селища із нанесеною на неї соціальною і молодіжною інфраструктурою. Також було визначено зони, де молодим (і не тільки) людям небезпечно ходити ввечері.

Соціологічне опитування мешканців смт Немішаєве було проведено молодими жителями селища віком 14–17 років. Усього було опитано 80 жителів даного населеного пункту, більшість з яких (91%) молоді люди віком 13–35 років. Результати опитування дали змогу визначити найбільш актуальні проблеми молоді смт Немішаєве та шляхи розв’язання цих проблем.

Результати соціального картування селища і соціологічного опитування щодо проблем молоді стали інформаційною основою для проведення тренінгу «Мобілізація громади селища Немішаєве на підтримку дітей та молоді», проведеного співробітниками Інституту. У заході взяли участь молоді громадські активісти селища та старшокласники. Учасники тренінгу визначили проблеми молоді селища та їх пріоритетність, проаналізували причинно-наслідкові зв’язки виникнення молодіжних проблем і визначили подальші дії. Результатом тренінгу стала розробка проектів, спрямованих на розв’язання актуальних молодіжних проблем селища із залученням усіх зацікавлених сторін та самої молоді.

Результатом реалізації проєкту у смт Немішаєве стало створення Молодіжного парламенту; реконструкція парку Шевченка; відкриття кінотеатру під відкритим небом; проведення електрифікації вулиць; активізація молоді; створення молодіжного простору на базі місцевого клубу.