Напишіть намThis site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.

30.07.2019

Методика «соціальне картування»

У статті представлена методика «соціальне картування» (анг. – mapping), яка широко використовується в соціальній роботі, маркетингу, міському плануванні, сфері освіті та в інших сферах з метою вивчення соціальної реальності задля її аналізу та подальшого впливу на неї. Виявлені переваги і недоліки методики соціального картування. Запропоновані основні етапи проведення соціального картування молодіжної інфраструктури.

Представлено результати соціального картування на прикладі двох проектів:

1. Соціальний проект «Формування обґрунтованої молодіжної політики в умовах децентралізації на місцевому рівні (смт Немішаєве)», де проаналізувано проблеми молоді і соціальну інфраструктуру із визначенням проблемних місць селища Немішаєве; розроблено можливі шляхи вирішення проблем молоді на рівні селища; розроблено механізми залучення молоді до процесу розв’язання власних проблем та активної участі у громадському житті селища (Додаток 3).

2. Соціологічне дослідження «Аналіз соціального середовища Дніпровського району м. Києва», за результатами якого визначено місця проведення дозвілля молоддю Дніпровського району, здійснена оцінка діяльності суб’єктів молодіжної роботи на рівні району й окреслені перспективи розвитку мобільної соціальної роботи з молоддю груп ризику у Дніпровському районі м. Києва, а також визначені основні напрями реалізації молодіжної політики на рівні району (Додаток 4).


Файли для завантаження: