Напишіть намThis site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.

25.07.2019

Молодіжна політика, що ґрунтується на доказовій базі

У даному матеріалі розглянуто важливість обґрунтованої молодіжної політики в Україні. Дано визначення поняття «обґрунтована молодіжна політика», як політики, що формується на достовірних даних (статистичних, емпіричних, психологічних тощо) щодо становища молоді, її проблем і прагнень у конкретних містах і селах. Виявлено, що доказовою базою формування молодіжної політики є: очікування молоді, що постійно змінюються; політичні прагнення молоді; цінності молоді; ставлення і спосіб життя молоді; інформація про соціальне становище; дослідження і статистичні данні щодо становища молоді; опис підходів і методів у сфері молодіжної політики. Складовими формування обґрунтованої молодіжної політики також є кращі практики роботи з молоддю, тематичні дослідницькі семінари, постійно діючі групи експертів з різних сфер молодіжної політики – громадської активності, патріотичного виховання, молодіжної зайнятості, роботі з молодими сім’ями тощо.

Доведено, що обов’язковим атрибутом обґрунтованої молодіжна політики має бути моніторинг результатів впровадження даної політики за Національними індикаторами, який необхідно проводити регулярно: базовий – для виявлення початкової оцінки реалізації молодіжної політики; поточний – для оцінки поточних результатів; проміжний – для визначення очікуваних результатів.

В Україні певним чином сформована доказова база державної молодіжної політики, яка включає:

  • щорічні доповіді Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні за підсумками року;
  • всеукраїнські соціологічні дослідження становища молоді в Україні («Молодь України»);
  • Національні показники становища молоді;
  • аналіз кращих практик молодіжної роботи в Україні.

Запропоновані матеріали стануть у нагоді фахівцям місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, спеціалістам, які реалізують державну політику в молодіжній сфері, молодіжним працівникам, представникам громадських об’єднань та молодіжним активістам.

Файли для завантаження: