Напишіть намThis site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.

31.05.2018

Всеукраїнська конференція “Координація”

З 29 по 30 травня в с. Княжичі Київської області пройшла Всеукраїнська конференція «Координація», організатором якої виступило Міністерство молоді та спорту України.

Метою заходу було налагодження співпраці між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та громадськими об’єднаннями з питань національно-патріотичного виховання; обговорення місцевих програм з питань національно-патріотичного виховання в умовах децентралізації, співпраця з місцевими органами влади та об’єднаними територіальними громадами, а також обмін досвідом щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання та відповідного Плану дій.

До заходу були залучені представники координаційних рад та особи, відповідальні за розвиток національно-патріотичного виховання на місцях. Активну участь у роботі конференції взяли і наукові співробітники ДІСМП: Сіра О.В. та Ярошенко О.В. Зокрема, Олександр Ярошенко, керівник Відділу громадянського та національно-патріотичного виховання презентував методичні матеріали щодо проведення моніторингу та оцінки якості заходів національно-патріотичного виховання.

У своєму виступі він наголосив, що протягом останніх років значно активізовано роботу у сфері національно-патріотичного виховання молоді і відповідно зростає кількість заходів. В цьому році також вперше Мінмолодьспорт проводить конкурс проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка. Однак в цьому процесі поки що більше уваги приділяється питанню вибору проектів для підтримки і дещо менше тому, що отримуємо в результаті їх реалізації.

Такі речі є небажаними у суспільстві, де у громадян є запит на відповідальне та прозоре управління, підвищення його результативності, дієвості. На сьогоднішній день в нашій країні, як і у всьому світі, зростає запит на звітність про використання ресурсів, про результати, що досягаються, і наскільки вони є ефективними для покращення ситуації в конкретній сфері. Тому моніторинг та оцінка заходів/проектів національно-патріотичного виховання – важлива, необхідна складова та організаційна умова їх якісного впровадження та реалізації, і є критично важливим для дієвого вимірювання ефективності.

У своїй презентації Олександр Ярошенко зосередив на практичній складовій проведення оцінювання та моніторингу, а саме на критеріях та показниках оцінки якості заходів національно-патріотичного виховання. На його думку, чітке дотримання розроблених рекомендацій та інструкцій дозволить мінімізувати «суб’єктивність» монітора чи експерта в оцінці будь-якого проекту.


Залиште коментар