Напишіть намThis site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.

31.05.2018

ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ МІНМОЛОДЬСПОРТ «Про розвиток національно-патріотичного виховання»

31 травня у м. Буча відбулося виїзде засідання колегії Міністерства молоді та спорту України присвячене питанням національно-патріотичного виховання. Участь у роботі колегії взяв Міністр молоді та спорту – Ігор Жданов, народні депутати України Микола Величкович та Олег Петренко, голова Київської ОДА Олександр Горган, Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Так, Міністр окреслив ряд проблемних питань, які потребують вирішення.

По-перше, кількість підготовлених місцевих програм національно-патріотичного виховання не відповідає потребам державної політики в цій сфері. Станом на сьогодні підготовлено лише 16 обласних програм національно-патріотичного виховання.

По-друге, питання наповненості програм їх змістових характеристик. Міністр наголосив, що попередній аналіз, проведений Міністерством, свідчить що подекуди зустрічається низька якість підготовки таких документів. Окремим завданням має стати аналіз змісту заходів, які проводяться в межах програм.

По-третє, проблема наявності належних організаційних можливостей. Ті масштабні завдання в сфері національно-патріотичного виховання, які потребують вирішення сьогодні, не співмірні з інституційними можливостями лише одного Відділу при Мінмолодьспорту. Міністр наголосив, що в рамках реформи державного управління він буде відстоювати створення повноцінного директорату з національно-патріотичного виховання.

По-четверте, відсутність якісної оцінки заходів. Міністр акцентував, що слід відходити від практики лише кількісних характеристик. Звернувшись, до інститутів громадянського суспільства, він наголосив, що оцінювання та моніторинг не варто сприймати лише як механізм контролю. В першу чергу – це частина загальної системи забезпечення ефективності та якості спільної роботи.

З доповіддю також виступив керівник Відділу національно-патріотичного виховання – Микола Ляхович. Він ознайомив присутніх з першочерговими завданнями, які стоять перед Відділом. Повідомив про стан підготовки оновленого проекту концепції Програми національно-патріотичного виховання.

Презентував результати соціологічного дослідження, яке було проведено минулого року на замовлення Мінмолодьспорт. Де серед результатів непокоїть загрозлива ситуація з рівнем локальної ідентифікації. Якщо на Заході “громадянами України” себе вважають 80,6% респондентів, у Центрі – 79,7%, на Півночі – 70,1%, на Сході – 67,4%, на Півдні – 66,0%, то на Донбасі – лише 42,7%. Регіональний розподіл висвітлює дуже високі показники ідентифікації з Радянським Союзом на Донбасі – 20,7% та Півдні – 11,8%.

У своєму виступі він також відмітив, тісну співпрацю з ДІСМП щодо підготовки методичних рекомендацій для галузі національно-патріотичного виховання. Зокрема, вже підготовлено методичні рекомендації щодо проведення моніторингу та оцінки якості заходів національно-патріотичного виховання, на черзі рекомендації щодо підвищення рівня професійної компетенції у сфері національно-патріотичного виховання. Участь у роботі колегії від ДІСМП взяв Олександр Ярошенко, керівник Відділу громадянського та національно-патріотичного виховання.


Залиште коментар